Попри передвиборчу обіцянкову істерію та намагання політиків сподобатись українцям, на ринку нерухомості протягом минулого тижня було досить незатишно.

Хрещатик знову перекривали інвестори будівництва «Аркади», нотаріуси та юристи попередили про збільшення випадків рейдерського захоплення житла, обіцяні владою легкі кредити під купівлю нерухомості виявились майже нереальними, а ціни на житло разом з тим продовжили зростати.

Так коротко можна описати загальну ситуацію на ринку.

Добудувати без доплат! – інвестори «Аркади» вимагають уваги

Свою частину нервозності додали інвестори будівництва «Аркади», які обурені проведеним аудитом недобудов (з нього виходить, що кожен інвестор має доплатити новому забудовнику, який візьметься доводити їх об’єкти, від 200 до 400 доларів на кожному квадратному метрі). Люди не вірять, що після виборів місцева влада про них згадає, і тому нагадали про себе максимально переконливо.

Минулої п’ятниці активісти принесли з собою плакати з надписами: «Президенте, ти гарант! Гарантуй добудувати!», «Призначай надійного забудовника та будівництво без доплат», «Зеленський, не будь байдужим до 13 000 інвесторів Аркади!» та інші.

За розпорядженням мера столиці Віталія Кличка, ПрАТ ХК «Київміськбуд» мав провести аудит трьох комплексів і підрахувати скільки коштів потрібно на добудову. За попередніми підрахунками, сума виявилася досить великою –  з кожну квартиру, здачі яких деякі сім’ї чекають вже по три роки й більше, доведеться доплатити від 10 до 30 тис доларів.

 

Рейдери житла полюють на квартири

Правоохоронці сигналізують: в Україні почастішали випадки рейдерського захоплення житла через електронні реєстри. Щоб убезпечити себе від біди, нотаріуси й юристи радять уважно моніторити ситуацію.

Насамперед, об’єкт нерухомості має бути внесений до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Адже трапляються випадки, коли громадяни, маючи лише паперове свідоцтво про приватизацію майна з реєстрацією БТІ (яке, до речі, є абсолютно легітимним), не звертаються за реєстрацією у реєстрі. Як правило, тут йдеться не про рейдерство в державних реєстрах, а про шахрайські дії, передусім – про підробку документів.

Вносити відповідні дані до державних реєстрів сьогодні можуть державні або приватні нотаріуси, а також державні реєстратори.
Крім того, радять скористатися сервісом «SMS-маяк» через «Онлайн будинок юстиції» для моніторингу та своєчасного реагування на можливі порушення.

У разі будь-яких дій з майном вам одразу надійде сповіщення. В цьому випадку терміново звертайтеся до державного реєстратора із заявою про заборону їх вчинення та документами, що підтверджують ваше право власності на об’єкт.

Якщо ж уникнути правопорушення все ж не вдалося – звертайтеся зі скаргою до Колегії з розгляду скарг у сфері державної реєстрації, яка розглядає скаргу протягом 30 днів, що дозволяє набагато швидше, ніж у судовому порядку, відновити справедливість та скасувати злочинні реєстраційні дії, нагадують юристи.

 

Все піде по Плану ?

Мешканці столиці отримають новий Генплан навесні наступного року. Найскладніші розділи вже готові та погоджені з відповідними міністерствами. Зокрема, документ дозволить обмежити висотність забудови у центрі, чого не передбачав чинний документ, передає budport.

Про це розповів начальник КО «Київгенплан» Сергій Броневицький.

«Генплан – це документ, в розробці якого приймали участь десятки установ, інститутів, це сотні і тисячі людей… це більше 100 томів цього документу, його неможливо було розробити за півроку чи за рік… Ми сподіваємося, що затвердження Генерального плану відбудеться навесні наступного року» – повідомив чиновник.

За словами Броневицького, після Генплану буде ухвалено зонінг території: Київ розмежують на зони, в кожній із яких діятимуть окремі умови й обмеження для містобудування за принципом сумісності нового будівництва з уже наявними спорудами.

 

Невірно вказано URL

Залишити відгук

Ваш email не буде оприлюднено.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.