Тиждень, що минув, відзначився багатьма знаковими для галузі подіями, про більшу частину з яких ми вже встигли розповісти.  Отже, містобудівній реформі було приділено увагу на найвищому рівні, парламентська ТСК щодо корупції в ДАБІ зробила перші висновки, ошукані інвестори новобудов активізували свої акції, а ріст цін на українську житлову нерухомість знову пожвавився.

Пригадаємо найрезонансніше та найцікавіше.

Реформі відвели час – до кінця жовтня

Долею реформи містобудування зайнялися на найвищому рівні. Зокрема, Прем’єр Денис Шмигаль обговорив її на засіданні Нацради реформ. Водночас Президент Володимир Зеленський підписав Указ про створення Координаційної ради з вирішення проблемних питань у сфері містобудування.

Такий жвавий інтерес до теми невипадковий. Через пробуксовку покрокової реформи страждає не лише відповідна галузь, а й вся національна економіка. Оскільки будівельна сфера справедливо вважається її локомотивом та мультиплікатором: вона забезпечує щороку до 4% ВВП та до 60 млрд грн сплачених податків. А кожне робоче місце на будмайданчику, як відомо, дає роботу 7-20 українцям в інших сферах, дотичних до будівельної.

Містобудівна реформа зустріла потужний спротив з боку тих впливових гравців ринку, котрі відверто не зацікавлені у «дезактивації» токсичної ДАБІ, оскільки вони налагодили свій бізнес з залученням корумпованих схем, що працювали у інспекції.

Лише серпнева зустріч на найвищому рівні напередодні Дня будівельника, яку провів голова Уряду Денис Шмигаль з будівельної професійною спільнотою, серед ініціаторів якої була й Асоціація українських будівельників «КУБ», розставила крапки над «і» та дала поштовх реформі. Прем’єр взяв її реалізацію під власний особистий контроль.

Отже, під час засідання Нацради реформ він констатував, що наразі влада підійшла до завершення реформування ДАБІ, вже є відповідний підготовлений законопроєкт, який пройшов обговорення із зацікавленими сторонами. «Я впевнений, що ми рухатимемося набагато швидше і вже до кінця жовтня побачимо перші результати боротьби з корупцією в цій сфері й завершення цієї реформи», – підкреслив Прем’єр.

Своєю чергою Президент Володимир Зеленський також долучився до реформування містобудівної галузі й підписав Указ №413/2020 «Про Координаційну раду з вирішення проблемних питань у сфері містобудування».

Координаційна рада почне працювати «з метою створення належних умов для реалізації права громадян на житло, напрацювання ефективних механізмів захисту прав інвесторів і забудовників об’єктів житлового будівництва та інших об’єктів містобудування, відповідно до пункту 28 частини першої статті 106 Конституції України».

Керівник ОПУ повинен протягом місяця визначитись щодо персонального складу Ради.

Попереду всієї планети

Українська нерухомість минулого тижня, як то кажуть, не сходила з перших шпальт світових профільних ЗМІ.

Так, Київ увійшов до ТОП -10 країн у світі за кількістю висотних будівель. При цьому в Європі українська столиця займає  впевнене перше місце. Відповідний рейтинг склав сервіс Skyscraperpage.com, повідомляє 3м2.

Так, згідно з даними дослідження, в світовому рейтингу Київ розташувався на восьмому місці: в столиці України нарахували 1 199 хмарочосів. За кількістю висоток Київ обігнав такі мегаполіси, як Лондон, Мехіко та Москву. При цьому українська столиця не може похвалитися кількістю проживаючих тут: згідно з офіційними даними, у Києві мешкає  трохи менше 3 млн осіб. В цілому трійка лідерів виглядає так: на першому місці в рейтингу розмістився Нью-Йорк — 6097 хмарочосів, на другому — Торонто (2393 хмарочосів) і на третьому місці — Дубаї (1574 хмарочоса).

Разом  з тим, українська нерухомість була визнана як така, що дорожчає рекордними темпами.

З червня 2019 по червень 2020 року середня ціна на нерухомість у Києві зросла на понад 11% – це переконливий показник не лише у Європі, а й у світі. Київ потрапив до категорії міст світу з найвищим темпом зростання середньої ціни на нерухомість у період з червня 2019 по червень 2020 року, передає DOM.RIA.com

Дані наводить британська Khight Frank Group в опублікованому Global Residential Cities Index, Q2 2020 року. У повідомленні наголошується, що середня ціна на нерухомість у Києві зросла на 11,2% за звітний період, і за темпами зростання ціни українська столиця займає 11-е місце серед 150 міст світу.

 

Кінець хаотичній забудові. Новий законопроєкт Міністерства культури

Шантаж не спрацював

Про те, що деякі забудовники, нехтуючи містобудівним  законодавством та здоровим глуздом, спотворюють наші міста, говориться чимало. Водночас  не так часто піднімається проблем а, яка є «по інший бік барикад»: коли сумлінному забудовнику не дають працювати так звані «активісти», які заробляють на будівельному бізнесі чималі гроші та, шантажуючи підприємців, вимагають у них відкуп «квадратними метрами». Втім, іноді, отримують і по заслузі.

Як вже повідомляв КУБ-інфо з посиланням на відкриті джерела, під процесуальним керівництвом Київської міської прокуратури повідомлено про підозру учасникам організованої групи за фактом перешкоджання законній господарській діяльності на об’єкті будівництва та обмеження доступу до нього, що заподіяло велику шкоду.

Ще у грудні 2018 року 46-річний киянин розробив злочинний план отримання у власність за заниженою вартістю об’єкту будівництва житлового будинку на вул. Вознесенський узвіз у Подільському районі столиці.

Реалізуючи задум, чоловік організував злочинну групу, учасники якої розмістили намет поруч із єдиним в’їздом на територію будівництва для того, щоб блокувати роботу будівельної техніки та робітників. І у період з грудня 2018 по грудень 2019 року цілодобово там чергували, перешкоджали проведенню будівництва на вказаному об’єкті та не допускаючи робочих та техніку.

Своїми діями зловмисники завдали шкоди суб’єкту господарювання на понад 1,8 млн гривень.

Наразі організатору та сімом учасникам цієї групи повідомлено про підозру та вирішується питання про обрання запобіжних заходів.

Отже, як то кажуть: скільки мотузці не витися – кінець знайдеться.

 

 

 

Невірно вказано URL

Залишити відгук

Ваш email не буде оприлюднено.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.