У США процентна ставка за іпотечним кредитом строком на 30 років вперше за всю історію впала нижче 3%, передає  Мінфін  Про це повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на дані американського іпотечного агентства Freddie Mac.

Наразі ставка на іпотеку з 30-річним терміном погашення становить 2,98%. При цьому на початок року вона становила 3,72%, зазначено в матеріалі.

Рекордно низькі показники пояснюються кризою, що зумовила пандемія.

«Американські гірки оптимізму й песимізму щодо економічних перспектив тривають», – сказала Даніель Хейл, головний економіст Realtor.com.

Останній сплеск захворюваності та його вплив на економіку США призводить до зниження фіксованих ставок по іпотечних кредитах. У міру збільшення випадків фінансові ринки оцінюють, чи буде зростання перешкоджати відновленню економіки.

Нагадаємо, у липні президент Володимир Зеленський заявив, що банки в Україні повинні давати іпотечні кредити максимум під 10% річних. Він пообіцяв «дотиснути» державні і комерційні фінустанови.

15 липня фінансовий комітет ВР підтримав законопроект, ініційований депутатом Олександром Дубинським. Він передбачає, зокрема, продовження мораторію на стягнення майна за валютними кредитами. У НБУ заявили, що цей законопроект ставить під загрозу доступну іпотеку.

Невірно вказано URL

Залишити відгук

Ваш email не буде оприлюднено.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.