Слідом за рекордним зниженням облікової ставки НБУ, починаючи з березня 2019 року, де вона сягала 17,5%, до 6% з червня 2020 року, відбулось поступове «здешевлення» депозитів, пише ресурс 3м2.

Станом на 2020 рік гривневі вклади на термін від 3 до 6 місяців опустились на 0,77 п.п. до 7,68% річних, строком на понад рік на 0,45 п.п. до 8,11% річних, повідомляє портал liga.net.  Крім того, варто відзначити, що у 2016 році регулятор встановив наступну ставку податку на депозит: 18% плюс військовий збір 1,5%, а це означає, що реальний дохід інвестора після оподаткування буде майже на 20%  менше від оголошеної ставки у банку.

 

У зв’язку з цими тенденціями на банківському ринку, фінансисти радять інвесторам робити ставку не лише на депозит у банку, а звернути увагу на інші можливості збереження та примноження капіталу. Зокрема, мова йде про інвестиції в нерухомість, яка демонструє помірне стабільне зростання цін в коридорі 8-10% протягом останнього року. Більш детально динаміку вартості квадратного метру ілюструє профільний портал ЛУН.ua.

Разом з тим, інвестиційної привабливості нерухомості додає різниця в ціні за квадратний метр на старті будівництва і після введення будинків в експлуатацію.

 

Також, експерти радять звернути увагу на комерційну нерухомість. З точки зору інвестиційної привабливості, її рентабельність складає 20% в рік, окупність інвестиції складає лише 5 років.

Тенденція «здешевлення» депозитів на банківському ринку України є загальносвітовим трендом. У деяких банках провідних держав Європейського Союзу клієнтам вже сьогодні пропонують депозити з від’ємною ставкою річних. Повертаючись до український реалій, слід зазначити, що зниження облікової ставки НБУ до 6% з метою стимулювання ринку доступної іпотеки, спричинило поступове здешевлення депозитів. Враховуючи те, що процес адаптації банків до вимог регулятора ще триває (в середньому перехідний період займає від 6 місяців до 1 року), то цілком ймовірно, що до кінця 2020 року на нас очікує друга хвиля «здешевлення» депозитів.

Тож, вже сьогодні, у зв’язку із зниженням ставки по депозитам в середньому по ринку від 7,68 до 8,11% у гривні, після його оподаткування, реальний дохід інвестора буде на 20% нижчий, ніж ставка у банку. Крім того, враховуючи, те що середній рівень інфляції передбачений в бюджеті на рівні 4,8%, прослідковується наступна тенденція — депозити в Україні в найближчому майбутньому можуть поступово економічно знерухомлювати ваш капітал. Тому, експерти не радять в довгостроковій перспективі розглядати депозит як інструмент інвестицій.

В той же час, ринок нерухомості показує стабільний економічний ріст з високим рівнем рентабельності для інвесторів житлової та комерційної нерухомості з показниками в 11% та 20% на рік відповідно. Тому, вже сьогодні можна стверджувати, що поступово інвестиції в житлову та комерційну нерухомість для інвесторів стануть основним інструментом примноження капіталу.

 

 

Невірно вказано URL

Залишити відгук

Ваш email не буде оприлюднено.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.