Аналітики Forbes Real Estate Council, в основному ріелтори і експерти з США та Ізраїлю, висловили свою думку щодо трендів на ринку нерухомості та інвестицій в будівництво в другій половині 2020 року. Дослідження публікується на сайті Forbes.

Тренди ринку

Основний фактор, що впливає на ринок нерухомості зараз – це пандемія COVID-19 і викликані нею зміни в житті людей, а також – криза, що нею спровокована. Це змусило переосмислити критерії покупців. В цілому виділяються наступні тренди, які можна вважати глобальними: зростання попиту на нерухомість середнього класу; необхідність умов для роботи вдома і відпочинку поблизу житла; створення інструментів для мінімізації контактів при укладанні угод купівлі/продажу. Все це відіб’ється, в тому числі, і на ціні на нерухомість, і на ситуації з інвестиціями в будівництво.

Прогнози ринку

Попит на житло залишиться високим.

Багато домовласників будуть затримувати виплати по іпотеці, це призведе до продажу проблемного житла. Водночас на рирнку з’явиься суттєва частка нового бюджетного житла –  у міру того, як забудовники впроваджуватимуть новітні прийоми в проектуванні будинків, старі споруди 1960-1980-х років будуть замінені більш сучасними будинками.

Продажі житла наблизяться до рівня 2019 року

Продажі існуючих будинків повернуться до рівнів, що спостерігалися в другій половині 2019 року. Літня активність, викликана відкладеним попитом, вгамується, і ринок повернеться до середніх показників.

Швидше за все, збережеться запит на рефінансування кредитів. При цьому побоювання, пов’язані з пандемією COVID-19, змусять банки перевести отримання іпотеки переважно  в інтернет. Це зробить отримання кредиту більш легким і швидким процесом для споживачів.

Зросте кількість випадків відчуження власності

Значно збільшиться кількість випадків відчуження права на власність та продажу нерухомості, що належить банкам. Це відбудеться ближче до кінця року – початку наступного року, коли банки почнуть відмовлятися від простроченої іпотеки.

Прогноз Forbes
Дистанційна робота вплине на рішення про покупку житла

Можливість працювати віддалено буде мати велике значення при прийнятті рішення про покупку будинку в наступні півроку. Дистанційна робота розширює географічні можливості багатьох покупців і впливає на критерії вибору. Дослідження показують, що клієнтам потрібно тихе місце, оновлену кухню, великий задній двір і відкрите планування.

Зростаючий інтерес покупців до життя в передмісті чи селі

Домовласники почали пристосовуватися до нового способу життя і розуміти, що слід змінити в нинішньому будинку. Глобальний зрушення в бік віддаленої роботи і відсутність поїздок на роботу можуть змусити покупців житла переоцінити житло в передмістях або навіть в сільській місцевості. Їм знадобиться більше квадратних метрів і відкритого простору, яке є більш доступним саме поза міською межею.

Масове впровадження технологій для обмеження фізичних контактів

Пандемія COVID-19 прискорює масове впровадження технологій, які обмежать людську взаємодію. У сфері нерухомості все частіше використовуються такі інструменти, як системи доступу без ключа, пристрої з голосовим управлінням і т. д. Також цей фактор збільшує важливість рішень для автоматичного обміну повідомленнями, наприклад, для отримання інформації про умови в готелі, інструкцій по реєстрації та ін .

Віртуальні тури при покупці нерухомості стають популярними

Віртуальні тури спільно з професіоналом у сфері нерухомості міцно закріпилися. І хоч в поведінці споживачів явно спостерігається зрушення в бік максимального використання цифрових інструментів при покупці житла, людський фактор залишається критично необхідним. Переважна більшість покупців, особливо тих, хто перебуває в більш високому ціновому діапазоні, хочуть побачити будинок особисто і під керівництвом досвідченого агента, перш ніж укласти угоду.

Прогноз Forbes
Перерозподіл капіталу між класами нерухомості

Очікується перерозподіл капіталу між класами нерухомості і різке збільшення інвестицій в багатоквартирні і промислові об’єкти. Ці категорії нерухомості продемонстрували свою стабільність і добре пережили пандемію COVID-19. Тому вони повинні залучити капітал, раніше призначений для нерухомості в сфері роздрібної торгівлі і офісних приміщень.

Зростання пропозицій привілейованих акцій для інвесторів

Забудовники багатоквартирних будинків стикаються з новими жорсткими обмеженнями по банківському кредитуванню через пандемію COVID-19. У підсумку потрібно більше коштів від інвесторів, для чого капітал буде залучатися за допомогою привілейованих акцій.

Багатосімейна нерухомість класу B

Багатосімейна нерухомість класу B (середнього класу) залишиться стабільною зі стабільною заповнюваністю.

Невірно вказано URL

Залишити відгук

Ваш email не буде оприлюднено.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.