Перший транш від МВФ у розмірі 2,1 млрд доларів уже направили в Україну – він буде на рахунках Кабміну з урахуванням тимчасової різниці і швидкості проходження коштів в міжнародних платіжних системах, передає «ЕП» з посиланням на представника України у Фонді Владислава Рашкована.

Він, зокрема, повідомив у Facebook, що  “рада директорів МВФ затвердила нову програму Stand-by для України. 18 місяців. 5 млрд доларів. Всі кошти спрямовуються до бюджету. Перший транш в 2.1 млрд доларів вже направлений в Україну – буде на рахунках Уряду з урахуванням тимчасової різниці і швидкості проходження коштів в міжнародних платіжних системах”, – написав Рашкован.

“Українська програма Stand-by – перша нова структурна програма (upper credit tranche program), яку затвердила Рада директорів МВФ з 26 березня цього року (коли Фонд перейшов на роботу в умовах карантину).

З 26 березня і до сьогодні затверджувалися тільки програми emergency financing або ж (щоб надати більше коштів до бюджету для реакції на пандемію) трохи видозмінювалися умови раніше затверджених програм (programs were augmented)”, – пояснив він.

Своєю чергою, міністр фінансів так оцінив перспективи траншу:

«В першу чергу угода дозволить нам забезпечити фінансування дефіциту держбюджету. Результат, переконаний, відчує також кожний громадянин. Ми зможемо впевнено профінансувати зарплати, пенсії, доплати лікарям, підтримати соціально вразливих українців.

Це також дозволить спрямувати значні кошти на фонд боротьби з коронавірусом, на підтримку сфери охорони здоров’я і малого та середнього бізнесу»,- написав у своєму блозі Сергій Марченко.

За його словами, Програма фонду – це реальні кроки до прозорого і конкурентного бізнес-середовища.

«Нова програма зміцнює “імунітет” нашої банківської системи. Адже ми вирішуємо питання проблемних кредитів, посилення фінансової спроможності Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, тощо.

Антикорупційна політика та протидія відмиванню коштів та фінансовому тероризму є окремими пунктами схваленої МВФ програми.

Наявність цієї програми відкриває державі можливості отримувати фінансування від інших партнерів. Зокрема, від Світового банку за формулою 700 млн доларів + 300 млн доларів, макрофінансової допомоги від ЄС у розмірі 1,7 млрд євро = 500 млн євро + 1,2 млрд євро.

Загалом співпрацю з МВФ варто розглядати як елемент довіри і позитивних очікувань щодо майбутньої виваженої економічної політики»,- зазначив чиновник.

Варто відмітити, що представники будівельної галузі в цілому схвально оцінили факт поновлення співробітництва з МВФ та отримання Україною чергового траншу. Адже це призведе до стабілізації не лише на фінансовому ринку, а й на ринку праці, та знизить градус напруги, що виник через кризу у багатьох сферах. Зокрема, девелопери сподіваються на поновлення міжнародних інвестиційних угод та спільних проектів,   пожвавлення будівництва та на активізацію потенційних покупців нерухомості.

В той же час Міжнародний валютний фонд погіршив прогноз падіння ВВП України в 2020 році до 8,2%.

Також, був оновлений прогноз відновлення української економіки в 2021 році з 3,6% до 1,1% зі збільшенням до 3% в 2022 році.

Невірно вказано URL

Залишити відгук

Ваш email не буде оприлюднено.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.