Кабінет міністрів на засіданні в середу, 9 грудня, затвердив Порядок відбору проектів робіт з реставрації, консервації, ремонту на пам’ятках культурної спадщини, які будуть реалізовані в рамках програми «Велике будівництво».

Про це повідомив представник Кабінету міністрів у Верховній Раді Василь Мокан, передає budport.

Представник Кабінету міністрів уточнив, що прийнятою постановою визначено механізм відбору проектів для реставрації та ремонту за кошти держбюджету, в тому числі замків, інших фортифікаційних, оборонних, палацово-паркових комплексів.

Згідно з пояснювальною запискою до проекту документа, за станом на вересень 2020 року на державному обліку числиться близько 130 тисяч пам’яток культурної спадщини. Більшість з них знаходиться в державній або комунальній власності.

Всі вони відповідно до закону «Про охорону культурної спадщини» повинні утримуватися в належному стані. В них повинен бути вчасно проведено ремонт. Пам’ятники повинні бути захищені від пошкодження, руйнування або знищення. Однак фінансування сфери культури за залишковим принципом протягом багатьох років робить неможливим утримання пам’яток у належному стані.

Нагадаємо, раніше виділення коштів з бюджету на створення «туристичних магнітів» анонсував президент Володимир Зеленський.

«Я впевнений, що протягом моєї каденції люди побачать, що всі головні маршрути ми побудуємо. Все! Така амбітна мета. Але я хочу, щоб всі зрозуміли, що дороги – це не камінь спотикання. Після доріг буде інше питання: Окей, дороги, де мости? Після мостів буде третє питання: мости провели, дороги з мостами вони провели куди? У замки, музеї, історичну спадщину. Все це частини цієї програми «Велике будівництво», – сказав Зеленський.

Міністерство розвитку громад і територій планує направити в 2021 році не менше 20% коштів Державного фонду регіонального розвитку (ГФРР) на підтримку туристичних магнітів в регіонах, 50% – на соціальну інфраструктуру, 30% – для створення робочих місць і поліпшення якості комунальних послуг.

Невірно вказано URL

Залишити відгук

Ваш email не буде оприлюднено.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.