Перші сім банків підписали угоди з Фондом розвитку підприємництва щодо програми “Доступна іпотека 7%”. Це – державні ПриватБанк, Укргазбанк і Ощадбанк, а також комерційні “Глобус”, Мегабанк, ОТП Банк і Кредобанк.

Про це заявив міністр фінансів Сергій Марченко під час прес-брифінгу перед підписанням угоди, повідомляє «Interfax-Україна».

За словами посадовця, найближчим часом до програми приєднаються й інші фінансові установи.

Програма “Доступна іпотека” передбачає іпотечні кредити під 7% річних на суму до 2,5 млн грн. Максимальний термін – 20 років, мінімальний перший внесок – 15% вартості, максимальний розмір комісії банку – 0,5% річних. При цьому перевищення нормативної площі предмета іпотеки в межах 20% позичальник сплачує за рахунок власних або кредитних коштів без компенсації відсотків.

Програма охоплює первинний і вторинний ринок житла, зокрема індивідуальні будинки. При цьому термін введення в експлуатацію будівлі має бути після 2014 року.

Кабмін 15 лютого 2021 року збільшив максимально допустимий розмір середньомісячного сукупного чистого доходу позичальника і членів його сім’ї з 5-кратного до 10-кратного розміру місячної середньої заробітної плати у відповідному регіоні України, де розташований предмет іпотеки.

Невірно вказано URL

Залишити відгук

Ваш email не буде оприлюднено.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.