На сайті оголошень OLX виставили на продаж Палац Карницьких, що знаходиться на Житомирщині в селі Рогачі за 5 млн 400 тис. грн. Будівля XIX століття перебуває в приватній власності, декілька років назад вже була невдала спроба продати палац за шість з половиною мільйонів гривень. Колись в ній розміщувалась школа, навіть були спробу реставрувати будівлю.

«Палац у стилі класицизму збудований у 1908 році Вєнчиславом Карницьким за проєктом київського архітектора Кароля Іваницького. Особливо гарний у нього портик з шістьма колонами, які підтримують фронтон, багато прикрашений ліпниною. На фронтоні зберігся родовий герб Карницьких. Частково збереглися інтер’єри, також декоровані ліпниною. Палац оточений занедбаним парком», — написав журналіст Андрій Тичина на своїй сторінці у фейсбук.

Сайт «Замки й садиби України» повідомляє, що Карницькі володіли землями з 19 століття, і весь час в їх володіннях був досить скромний двір, поки в 1908 році господар маєтку не вирішив запросити відомого київського архітектора Кароля Іваницького. З того часу було вирішено звести пишну родову резиденцію, яка б служила родовим гніздом і місцем для прийому гостей.

«Усередині палацу розташовувався вестибюль, в якому знаходилися дванадцять картин із зображеннями коней. З боку саду можна було потрапити в Зелений салон, в якому господар зберігав табакерки, серед яких знаходилися унікальні екземпляри з золота і діамантів. У шикарно оздобленій їдальні зі стелі спускалася шикарна дороговартісна люстра. Стіни палацових кімнат прикрашали східні килими. У роки революції та війн пишнота й багатство були знищені. Дуже мало деталей збереглося до сьогоднішніх днів. В їдальні можна побачити голови міфічних героїв. До 1995 року в резиденції Карницьких діяла місцева школа, але з часом палац почав руйнуватися», – інформують «Замки й садиби України».

Житомирський краєзнавець Георгій Мокрицький у коментарі Житомир.info повідомив, що палац Карницьких представляє собою архітектурну цінність, але чомусь не числиться у списку пам’яток архітектури місцевого значення.

Невірно вказано URL

Залишити відгук

Ваш email не буде оприлюднено.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.