Рейтинг найбільш пішохідних міст світу вивели  дослідження Інституту політики в галузі транспорту і розвитку (ITDP), передає budport. Столиця Великобританії перевершує майже 1000 міст по всьому світу по доступності містянам до вільних від автомобілів місць, шкіл і медичних установ, йдеться у звіті.

Дослідники наголошують – зробити міста доступними для піших прогулянок життєво важливо для поліпшення здоров’я, скорочення викидів від транспорту, що впливають на клімат, і зміцнення місцевих громад та економіки.

Загалом, додають вони, далеко не всі міста надають пріоритет пішоходам і в них переважають автомобілі.

Згідно зі звітом, міста США знаходяться на особливо низьких позиціях пішохідної доступності через розростання міст.

Міста оцінювали за трьома показниками:

  • Частка людей, які живуть в межах 100 метрів від місць, вільних від автомобільного руху, таких як парки, пішохідні вулиці і площі.
  • Частка людей, які живуть в межах кілометра від закладів охорони здоров’я і освіти. У Парижі 85% людей живуть в межах цієї відстані, що дало йому перше місце, за ним слідують Ліма в Перу, Лондон, Сантьяго в Чилі і Богота.
  • Середній розмір міських кварталів, оскільки квартали меншого розміру дозволяють людям дістатися пішки прямо до місця призначення, не об’їжджаючи великі будівлі. Тут Хартум в Судані набрав найбільше очок, за ним слідують Богота, Ліма, Карачі в Пакистані і Токіо в Японії.
А така, згідно з дослідженням, ситуація в Києві:

Серед міст з населенням понад 5 мільйонів людей тільки Богота в Колумбії увійшла до п’ятірки кращих за всіма трьома показниками.

Звіт містить докази, що в місцях, де гуляти легше і безпечніше, менш забруднене повітря, люди менше страждають від ожиріння, мають більше часу для ігор та менше смертей на дорогах і більш ефективний місцевий бізнес. А також менший рівень соціальної нерівності і утворюються міцніші соціальні зв’язки.

Отже, якщо ви дійсно хочете побачити найгірше (місто – ред.) з точки зору пішохідної доступності, це дійсно величезні міста США. У них можуть бути відмінні тротуари, але все так далеко один від одного, що практично неможливо дійти до продуктового магазину або школи, зазначають дослідники.

Серед інших міст, які отримали високі оцінки за близькість до вільних від автомобілів місць, є Берлін і Барселона в Європі, Мельбурн і Сідней в Австралії, а Вашингтон, округ Колумбія, займає 25-е місце в світі.

У звіті наводять приклад міста Пуне (Індія), де в результаті редизайну дороги пріоритетна увага приділялася пішоходам і велосипедистам, побудувавши широкі тротуари і створивши майданчики для ігор дітей і місця для продавців.

Невірно вказано URL

Залишити відгук

Ваш email не буде оприлюднено.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.