Кейс муніципальної влади Барселони: як ліквідувати ефект «темних вікон» та зменшити дефіцит житла

Влада Барселони вирішила вдатися до нової «зброї» в боротьбі за збільшення кількості доступних квартир для оренди. Запроваджується примусовий викуп нерухомого майна, яке стоїть порожнім.

Про це повідомляє ресурс finance.ua з посиланням на  Rzeczpospolita та  Bloomberg.

На поточному тижні департамент житлового будівництва міста Барселона направив попередження 14 компаніям, що володіють в цілому 194 квартирами. У листі місто попереджало, що якщо компанії не знайдуть орендарів протягом місяця, то нерухомість буде примусово викуплена містом за половину її ринкової вартості. Потім місто буде використовувати її як свій житловий фонд для людей з низьким доходом. Компаніям також загрожують штрафи від 90 до 900 тис. євро.

Барселона вже багато років бореться з проблемою вакантності житла, з одного боку, і зростанням орендної плати, з іншого. Після кризи на ринку нерухомості в 2007-2008 роках деякі компанії вважають за краще тримати порожню нерухомість в очікуванні зростання її вартості, а не виводити її на ринок оренди.

Крім того, деякі компанії не дбають про свою власність, що призводить до самопоселення в ній людей і перетворення на так звані narcopisos (нарко-квартири), в яких ведуть свою діяльність наркоторговці.

Нагадаємо, у Каталонії вже з 2016 року діє положення, що дозволяє місцевим органам влади примусово брати під контроль квартири, порожні більш ніж 2 роки. Місцева влада може примусово орендувати такі квартири на термін від 4 до 10 років, після чого вона повинна повернути їх власникам. Новий закон, ухвалений у грудні 2019 року, дозволяє більше – викуповувати за половину вартості.

Нинішня акція міської влади спрямована на можливе придбання повністю невикористовуваного майна. Місто націлене на нерухомість, що задовольняє одночасно дві умови: відсутність оренди протягом останніх двох років, а також відсутність будь-якого споживання енергії або інших комунальних послуг. Це дозволить виключити будинки, які іноді використовуються як друге житло.

 

Невірно вказано URL

Залишити відгук

Ваш email не буде оприлюднено.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.