Норми містобудування у Києві давно застаріли і вимагають коригування. Саме тому вже розроблено новий Генплан міста, який збираються затвердити навесні наступного року. Найскладніші розділи вже готові та погоджені з відповідними міністерствами. Зокрема, документ дозволить обмежити висотність забудови у центрі, чого не передбачав чинний документ, передає budport.

Про це розповів начальник КО «Київгенплан» Сергій Броневицький.

«Генплан – це документ, в розробці якого приймали участь десятки установ, інститутів, це сотні і тисячі людей… це більше 100 томів цього документу, його неможливо було розробити за півроку чи за рік… Ми сподіваємося, що затвердження Генерального плану відбудеться навесні наступного року» – повідомив чиновник.

За словами Броневицького, після Генплану буде ухвалено зонінг території: Київ розмежують на зони, в кожній із яких діятимуть окремі умови й обмеження для містобудування за принципом сумісності нового будівництва з уже наявними спорудами.

«Зонінг вже фактично розроблено, і для кожного кварталу, району є чіткі параметри забудови – в тому числі висотність. Після прийняття цих документів вони стануть містобудівною “конституцією”» – заявив Броневицький.

Також він додав, що через недосконалість чинної містобудівної документації, Києву усе ще загрожують нові будівництва в історичному центрі.

«На сьогодні містобудівна документація – по-перше, вона давно застаріла морально. Проблема ще в тому, що в діючому Генплані немає обмежень щодо висотності забудови центра – саме це дало можливість попередні роки забудувати певною мірою центр Києва висотними об’єктами» – додав Броневицький.

Залишити відгук

Ваш email не буде оприлюднено.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.