Перевірка правовстановлюючих документів на квартиру – обов’язковий крок, якщо ви вирішили орендувати житло, попереджають юристи порталу  finance.ua

Якщо їх відмовляються показувати або ж самі документи викликають якісь сумніви – краще пошукати інший варіант оренди житла, навіть якщо вартість оренди буде ну дуже привабливою.

На які документи звернути увагу:

  • договір купівлі-продажуквартири/дому, або договір дарування, або інший документ, що підтверджує право власності особи на це житло. Ці документи повинні бути нотаріально оформлені. Зверніть увагу, що у договорі повинна бути зазначена саме ця адреса квартири/дому, із всіма обов’язковими реквізитами;
  • витяг з державного реєстру прав на нерухоме майно. Цей витяг буде також підтвердженням того, що квартира належить саме цій особі, і всі його дані були внесені до державного реєстру. Ще не менш важливо переконатися, що дані з витягу і у договорі є однаковими.

Якщо від імені власника житла з Вами веде перемови його представник (родич, знайомий) і саме він і буде укладати з Вами договір, варто перевірити документи (довіреність), які уповноважують представника на підписання такого договору від імені власника.

Довіреність від фізичної особи підлягає обов’язковому нотаріальному посвідченню. Можна поцікавитись в орендодавця і іншими документами, такими як технічний паспорт. За технічним паспортом можна дізнатися, чи були перепланування помешкання та яке обладнання встановлено у житлі.

Окрім документів, можна поцікавитись чи не має власник комунальних або інших боргів по квартирі та чи не здає він в оренду це помешкання іншим особам. У випадку з боргами, можна перевірити особу – чи знаходиться вона в Єдиному реєстрі боржників.

Невірно вказано URL

Залишити відгук

Ваш email не буде оприлюднено.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.