Цьогорічні обсяги продажів не тільки не зменшуються у порівнянні з минулорічними показниками – очікується їх зріст. «Власне, саме такий розвиток подій я й прогнозував навесні – ще у розпал карантину. Тоді, можливо, ці прогнози комусь здавались надто оптимістичними. Однак ринок все розставив на свої місця», – розповідає Ростислав Мельник Президент Корпорації Нерухомості РІЕЛ  у своєму блозі на сайті ЛІГА.

Експерт розповів, хто зараз купує житло. За його словами, традиційно, приблизно 2/3 від усіх покупців – це були люди, які купували нерухомість для себе, для того щоб там жити. І лише 1/3 це були інвестори, які покупали житло для заробітку на ньому грошей.

«Після карантину інвесторів стало більше. Раніше ми мали таку статистику: 70% покупців інвестували у новобудови для того, щоб там у подальшому жити, 30% – традиційно вкладали гроші у нерухомість. Стимулював людей і загальновідомий факт: на первинній нерухомості можна значно більше й швидше заробити, ніж на вкладах у банку. Збільшення питомої ваги останніх – характерний сигнал. Він означає, що досвідчені інвестори, які дуже чутливі до ситуації на ринку та взагалі – у економіці,– не лише не втратили довіри в цілому до будівельної сфери, а й не бачать на сьогодні альтернативи безпечному та вигідному інвестуванню у нерухомість на найближчу та короткострокову перспективу», – говорить Ростислав Мельник.

Щороку на придбання житла українці витрачають 25-30 млрд грн. Незважаючи на карантин 2020 рік не має стати виключенням. Але пандемія суттєво змінила спосіб оплати. Раніше 80% інвесторів оформлювали угоди з поступовою оплатою і лише 20% сплачують повну суму. На сьогодні 80% покупців обирають 100% внесення суми.

«По-перше, при 100% оплаті покупці отримують у нас певні преференції та знижки. По-друге, у такі доволі непрості часи, як зараз, люди вважають за потрібне зосередитись на найголовнішому придбанні і відкладають інші покупки та скасовують інші плани та витрати», – зазначив Ростислав Мельник.

Як обирають житло? Коронокриза та гучні скандали цього року також залишили свої наслідки на вибагливість та обережність українців при обиранні майбутнього житла.

«Люди вже дивляться не лише на історію компанії та її «портфоліо» – їх цікавить, наскільки ця компанія впевнено тримається на ринку протягом всього часу свого існування, який сповідує принцип ведення бізнесу, наскільки вона гнучка і чи спроможна оперативно реагувати на зовнішні виклики», – говорить експерт.

Внаслідок карантину інвестори почали приділяти увагу наявності місця для праці у власній оселі. Карантин змусив людей переоцінити певні категорії. І цінність власного житла значно виросла. «Разом з тим, людям стає важливим не лише житло як таке. Вони платять не просто за квадратні метри квартири – вони прагнуть оселятись у повноцінному житловому просторі з інфраструктурою повного циклу, де вони б мали все, що необхідне для життєдіяльності, просто поруч з власним будинком чи у своєму дворі», – зазначає Ростислав Мельник.

Невірно вказано URL

Залишити відгук

Ваш email не буде оприлюднено.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.