За даними опитування, проведеного балтійським банком Luminor, 33% естонської молоді у віці 20-30 років мріють мати власний будинок за містом. У Латвії цей показник досягає 40%. У Литві 34% респондентів зізналися, що хотіли б купити приватний будинок в одному з литовських міст, але не в Вільнюсі, повідомляє естонське видання Postimees.

29% естонської молоді хоче купити будинок в іншому місті країни, крім Таллінна, стільки ж — апартаменти поблизу столиці. Тож не дивно, що ціни на квартири за межами Таллінна злетіли на 23%. Тільки 21% опитаних хочуть мати апартаменти в центрі столиці, але відсоток зростає в міру дорослішання: серед респондентів 20-25 років про це ж мріють 28%.

У Латвії 32% молодих людей хочуть мати квартири поблизу Риги, а 23% — в центрі столиці. Як і у випадку з Естонією, люди старшого віку, у віці 20-25 років, частіше бажають жити у Ризі — в 40% випадків.

23% молодих литовців мріють про квартиру за межами Вільнюса, 19% — в столичному центрі. 23% людей 20-25 років також воліли б апартаменти в центральних районах Вільнюса.

Але згідно зі статистикою іпотечних кредитів Luminor, реальна ситуація не збігається з очікуваннями балтійської молоді через брак грошей. У 73% випадків люди у віці 20-30 років купують квартиру в багатоповерхівці і тільки 9% набувають приватний будинок. Новобудови вибирають 30% представників даної категорії, інші беруть вторинне житло або нове з готовим ремонтом.

Невірно вказано URL

Залишити відгук

Ваш email не буде оприлюднено.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.