Кабінет міністрів на засіданні ухвалив рішення відновити дію постанови №553 «Про порядок здійснення державного архітектурно-будівельного контролю».

Як повідомляє прес-служба Міністерства розвитку громад і територій, таким чином відновлені повноваження місцевої влади щодо здійснення контролю за будівництвом на місцях, передає budport.

«Реанімація архітектурно-будівельного контролю на місцях необхідна для запуску і проведення дієвої реформи всієї системи контролю в будівництві. Саме місцева влада буде  стежити, щоб забудови в українських містах не були небезпечними для жителів», – вважає міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов.

Згідно з повідомленням, ініціативу Мінрегіону також підтримала Асоціація міст України (АМУ). В АМУ вважають, що неможливість територіальних громад жодним чином впливати на несумлінних забудовників призвела до безладу в сфері містобудування, порушення майнових прав фізичних та юридичних осіб, їх прав на належний захист своїх інтересів з боку держави.

Новим керівніком Державної інспекції містобудування призначено Сергія Прохорова.

Нагадаємо, 13 березня Кабмін прийняв рішення про ліквідацію Державної архітектурно-будівельної інспекції та створення замість неї трьох нових органів: Державної сервісної служби містобудування, Державного агентства техрегулювання і Державної інспекції містобудування, яка залишить за собою функцію нагляду і контролю в будівництві.

Разом з цим Кабмін призупинив дію постанови №553 від 23 травня 2011 року «Про затвердження Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю» до початку виконання функцій і повноважень Державної інспекції містобудування. Таким чином, було призупинено проведення перевірок в сфері державного архітектурно-будівельного контролю.

Реформою Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ) займався особисто прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Нагадаємо, ще наприкінці вересня він заявляв, що вона буде завершена до кінця жовтня і до цього часу покаже результати.

Однак вже 21 жовтня СБУ провела понад 50 обшуків у справі про незаконну видачу будівельним компаніям дозвільних документів і сертифікатів готовності введення об’єктів в експлуатацію. За даними слідства, до складу організованої групи входили колишні і діючі чиновники ДАБІ та посадові особи інших органів державної влади.

Невірно вказано URL

Залишити відгук

Ваш email не буде оприлюднено.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.