Апартаменти з’явились на українському ринку нерухомості відносно нещодавно. У пересічних громадян вони асоціюються з елітними квартирами, які мають панорамний вид з вікна і дизайнерський ремонт, повідомляє budport.

Однак насправді в апартаментів є низка особливостей, про які покупці такої нерухомості знають далеко не завжди, а саме:

– апартаменти – не житлова нерухомість. Вони можуть облаштовуватись у нежитлових приміщеннях, містобудівні умови та обмеження на які значно менш суворі, ніж до квартир;

– апартаменти частіше будують на територіях, не передбачених для житла. Буває, що такі приміщення взагалі розташовані на останніх поверхах офісних комплексів;

– не передбачаються і інфраструктурні вимоги до апартаментів – немає обов’язку забудовника забезпечити жителів дитсадочком, школою, лікарнею чи іншими соціальними об’єктами;

– апартаменти не можна зареєструвати як місце проживання, адже вони не належать до житлового фонду.

Забудовникам вигідно будувати апартаменти з огляду на простіші вимоги до такого виду нерухомості та дешевше спорудження.

Для будівництва апартаментів у Департаменті містобудування та архітектури КМДА необхідно отримати містобудівні умови та обмеження на проєктування нежитлового приміщення, як правило, громадської забудови.

В чому вигода купівлі апартаментів замість квартири?

Найголовніше – це зручне розташування, зазвичай в центрі міста. Однак залишаються і суттєві недоліки такого виду житла: висока вартість комунальних послуг, відсутність соціальної інфраструктури поряд та неможливість прописатися у приміщенні.

До того ж сумнівне розміщення таких об’єктів: вони часто будуються у комунально-складських зонах, які за санітарними нормами не підходять для проживання людей. Тому добре зважте всі за та проти, перш ніж вкладати кошти у придбання апартаментів.

Залишити відгук

Ваш email не буде оприлюднено.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.