За підрахунками Київміськбуду, на добудову всіх об’єктів збанкрутілого банку «Аркада» може знадобитися близько 7 млрд грн. Про це йдеться в повідомленні Союзу інвесторів банку «Аркада», повідомляє minfin.

Згідно з повідомленням, аудит, проведений Київміськбудом, дав такі результати: на добудову всіх об’єктів банку «Аркада» необхідно близько 7 млрд грн і ця цифра уточнюється. При цьому планові надходження від продажу вільних квадратних метрів – 2,3 млрд грн. Таким чином, сума чистого дефіциту на сьогодні становить не менше 4,5 млрд грн.

Відзначається, що, в разі покриття цього дефіциту за рахунок інвесторів, їм доведеться доплачувати 5 тис. грн / кв.м за житловий комплекс «Патріотики» і 11 тис. грн / кв. м. в житловий комплекс «Еврика».

Ця сума може бути зменшена, зокрема, шляхом перекладання обов’язку добудови мереж для ЖК «Патріотики» і ЖК «Еврика» за рахунок міського бюджету (близько 400 млн грн), а також через відмову від оздоблення квартир (близько 1-1, 5 млрд грн). При таких обставинах буде знижений і розмір доплат.

Крім того, в розрахунок не були включені 1,4 млрд грн заборгованості міста за інфраструктуру, про яких інвесторам «порадили забути», оскільки немає прецедентів повернення цих коштів.

«Об’єднаний Актив інвесторів категорично не згоден з такою пропозицією варіантів добудови об’єктів і виступає проти доплат. ОА категорично підкреслює, що земля Осокорків-Центральних і прибуток від неї повинні відійти назад забудовнику, який буде нас добудовувати. Саме з прибутку з землі (шляхом залучення попередньої інвестиції) і повинна відбуватися добудова існуючих об’єктів без доплат», – підкреслили в Союзі інвесторів банку «Аркада».

ЖК банку «Аркада»

ЖК банку «Аркада»

Залишити відгук

Ваш email не буде оприлюднено.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.