Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження за позовом ГО «Коло українських будівельників» до Мінрегіону щодо скасування пункту Державних будівельних норм,  яке забороняє висотну забудову в сільських населених пунктах.

Як повідомили «КУБ-Інфо» в Асоціації «Кола українських забудовників», з позовом ГО КУБ звернулася в липні, а провадження за цим позовом було відкрито 10 серпня 2020 року.

В позові йдеться про скасування п. 6.1.3 ДБН «Обмеження висотності забудови залежно від кількості населення в населеному пункті».

Як повідомляв раніше “КУБ-Інфо”, на зустрічі забудовників і представників влади, що відбулася під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з нагоди Дня будівельника, представник Асоціації «Кола українських будівельників» девелопер Андрій Мартинов порушив питання необхідності скасування пункту 6.1.3 ДБН.

«Ми маємо велику проблему зі змінами, які вносили до ДБН. Ми зверталися до Президента Володимира Зеленського, звертаємося до уряду та Міністерства з розвитку громад і територій. Мова йде про пункт 6.1.3 в ДБН згідно з яким була обмежена висотність забудови 4-ма поверхами в селах. Навіть маючи пропрацьовані інститутами Генплани, гарні проекти в селах, які межують з Києвом, забудовники стикаються з проблемою, бо за минулої влади були внесені ці поправки в ДБН. Ми знаємо хто і навіщо їх вносив», – зазначив Андрій Мартинов.

Також Мартинов підкреслив, що Президент Володимир Зеленський вже обіцяв забудовникам вирішити цю проблему. Разом з тим було відповідне доручення Мінрегіону, а зараз забудовники додатково звертаються до влади з проханням розібратися з обмеженнями висотності в ДБН, які є нелогічними для населених пунктів із розвиненою інфраструктурою в передмістях та гальмують розвиток будівельної галузі.

Нагадаємо, пункт 6.1.3 з’явився в ДБН Б.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій», а також лишився в новій редакції ДБН Б.2.2-12:2019, яка була затверджена наказом Мінрегіону №104 від 26 квітня 2019 року.

Відповідно до цієї норми, в сільських населених пунктах чисельністю населення понад 1 тис. осіб допускається садибна забудова та багатоквартирні житлові будинки висотою до 12м (до 4-х поверхів включно). До 9 поверхів можна будувати лише у містах чисельністю населення до 50 тис. осіб. Багатоквартирні будинки до 16 поверхів дозволяються в містах з населенням від 50 до 100 тисяч людей, а будувати вище (висотність встановлюється згідно з містобудівною документацією) можливо в містах, де мешкає понад 100 тисяч людей.

На думку експертів КУБ, таке обмеження у передмістях великих міст висотності забудови багатоквартирних будинків 4 поверхами негативно впливає на будівельну галузь. Такі пункти в ДБН можуть бути вигідні тільки великим забудовникам, які будують багатоповерхівки у великих містах, зокрема, в Києві, і через відсутність конкуренції з боку багатоповерхівок у передмістях ціни на житло стабільно високі та продовжують зростати. Тому ДБН у такому вигляді є дискримінацією середнього класу і люди у великих містах, особливо молодь, позбавляються можливості купувати доступне і якісне житло. Зміни в ДБН у частині будівництва багатоповерхівок на околицях великих міст заохотить пожвавлення інвестицій в будівельну галузь та матиме позитивний вплив на економіку в цілому. Також зростатиме конкуренція, а відтак – і якість.

Передмістя столиці інфраструктурно вже давно мало чим відрізняється від районів мегаполісу і поява там більшої кількості квадратних метрів у будинках дозволить розвантажити Київ та забезпечити людям можливість вибору комфортного житла на околицях міста, вважають експерти КУБ.

Залишити відгук

Ваш email не буде оприлюднено.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.