Експертна рада Міністерства культури та інформаційної політики України внесла «Тарілку» на Либідській в Києві в реєстр пам’яток архітектури і монументального мистецтва, передає НВ.

Про це міністр культури Олександр Ткаченко повідомив на своїй сторінці на Facebook.

«З боку Міністерства культури та інформаційної політики України зробили усе можливе. Передаю естафету Київсьій міській державній адміністрації – КМДА та Віталію Кличку: вам потрібно внести „тарілку“ в список щойно виявлених пам’яток об’єктів культурної спадщини, для того щоб ми могли завершити процес внесення її до державного реєстру пам’яток місцевого значення… У вас на це 5 днів», — написав Ткаченко.

Це допоможе вберегти ділянку від забудови. Також міністр заявив, що після реконструкції «Тарілка» може стати сучасною концертною залою.

Департамент охорони культурної спадщини КМДА вніс «Тарілку» до переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини і направив відповідний наказ до Міністерства культури та інформаційної політики України. Наступний крок — надання Мінкультом «Тарілці» статусу пам’ятки і занесення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

«Тарілку» побудували біля станції метро Либідська ще в 70-х як частину будівлі Інституту науково-технічної інформації. Флоріан Юр’єв проєктував її як світломузичний театр. Приміщення всередині може бути акустичною залою.

Після розпаду СРСР проєкт не був закінчений і «Тарілка» залишилася пустувати. У 2017 році ця частина будівлі Інституту була на 50 років здана в оренду компанії-забудовнику ТРЦ Ocean Mall, чий власник Вагіф Алієв обіцяв зайнятися її реконструкцією.

Однак уже в 2018 році був опублікований план будівництва, де видно, що «Тарілка» виявиться вбудованої в ТРЦ Ocean Mall. Проєкт розкритикували активісти і сам Флоріан Юр’єв. І вже в 2019 році ініціатива SaveKyivModernism і Юрь’єв презентували альтернативний проєкт реставрації, який, однак, так і не був втілений.

Залишити відгук

Ваш email не буде оприлюднено.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.