В Україні хочуть змінити податок на нерухомість. Його планують рахувати не від площі житла, а від його вартості. Про це розповів в інтерв’ю міністр фінансів Сергій Марченко, повідомляє minfin.

За словами міністра фінансів, на сьогодні в Україні ринок нерухомості майже не обкладається податком, а тому підхід однозначно треба міняти.

В цілому він підтримує ідею з прив’язкою до вартості нерухомості. У той же час підкреслює її проблемні моменти, а саме: хто і як буде формувати ціну на житло і де вона буде визначатися.

«Оцінити ринкову вартість об’єкта нерухомості зараз можна тільки в процесі купівлі-продажу. І залежить ціна від величезної кількості чинників – району, поверховості, інфраструктури, навіть панорами з вікна. Хто буде займатися цим питанням? », – розмірковує Марченко.

Як варіант, міністр пропонує залучити органи місцевого самоврядування. Їм доведеться створювати окремі установи, які будуть визначати вартість житла.

Що пропонують змінити:

Нещодавно в Раду поданий законопроект, який передбачає зміну податку на нерухомість.

Пропонується визначити базою оподаткування оціночну вартість нерухомості або її частини, визначеної суб’єктом оціночної діяльності відповідно до законодавства.

Масова оцінка нерухомості в межах населеного пункту, результати якої використовуються для цілей оподаткування, проводиться раз на п’ять років, за межами населених пунктів – раз в 10 років.

Для нововведеного об’єкта нерухомості базою оподаткування є оціночна вартість на дату набуття права власності на об’єкт.

Ставка податку для житлової та нежитлової нерухомості встановлюється органами місцевого самоврядування залежно від розташування і типу нерухомості і становить відповідно не більше 0,2% і 0,3% від оціночної вартості об’єкта за 1 кв. м.

Законопроект також передбачає виключення всіх пільг зі сплати податку на нерухомість. Не обкладати податком пропонують тільки житлову нерухомість пенсіонерів, осіб з інвалідністю, ветеранів війни та праці, неповнолітніх і недієздатних осіб, за умови, що вони володіють лише одним об’єктом нерухомості і його оціночна вартість не перевищує 300 (для міст понад 1 млн жителів) і 100 (менше 1 млн) мінімальних зарплат для квартир, і відповідно 600 і 250 «мінімалок» для будинків.

Залишити відгук

Ваш email не буде оприлюднено.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.