Основними джерелами капіталу в 2021 році можуть стати США, Канада і Німеччина, а основними споживачами інвестицій – знову-таки США, Великобританія і Німеччина. Про це йдеться в дослідженні Knight Frank Active Capital 2020.

Глобальні потоки капіталу в першому півріччі 2020 року було на 23% нижче, ніж за той же період 2019 року, через економічні наслідки та фізичні обмеження, накладені поширенням пандемії.

Трохи більше 26% транзакцій є транскордонними – рівень, аналогічний рівню 2019 року.

Прогноз топ-10 джерел світового капіталу в 2021 році
 • США
 • Канада
 • Німеччина
 • Сінгапур
 • Великобританія
 • Швейцарія
 • Франція
 • Гонконг
 • Швеція
 • Ізраїль
Прогноз топ-10 кращих напрямків для інвестицій у 2021 році
 • США
 • Великобританія
 • Німеччина
 • Австралія
 • Франція
 • Японія
 • Нідерланди
 • материковий Китай
 • Канада
 • Фінляндія
Вплив covid-19

Хоча covid-19 знизив апетит інвесторів в короткостроковій перспективі, очікується, що в IV кварталі 2020 року і в новому році ситуація зміниться.

«Відновлення обсягів до рівня, що передував пандемії covid-19, може відбутися не скоро, але рух капіталу між ліквідними і надійними ринками продовжиться. Забезпечення стійкості буде лежати в основі будь-якого інвестиційного рішення. Для інвесторів транскордонні інвестиції в нерухомість пропонують справжню диверсифікацію і великі можливості для досягнення цільових показників прибутковості. У період, коли фізичні поїздки, як і раніше, обмежені, інвестиції в сусідні країни стануть ще більш привабливими», – коментує глава відділу ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону Knight Frank Ніл Брукс.

У багатьох напрямках нестача товарів для продажу обмежує обсяги транзакцій. Хоча уряди і центральні банки підтримують економіку (багато з них зараз переживають рецесію), ще не видно серйозних наслідків в сфері нерухомості. Однак у міру ослаблення фіскальної і грошово-кредитної підтримки можливо, що в наступному році на ринку з’явиться більше проблемних активів.

Модель «тяжіння капіталу»

Використовуючи спеціальну модель «тяжіння капіталу», аналітики Knight Frank змогли спрогнозувати ймовірні потоки капіталу між країнами, а також їх передбачувані розміри на 2021 рік. Через силу драматичного впливу covid-19 на інвестиції в нерухомість і глобальну мобільність, в дослідженні прогнозується, що транскордонні потоки в безпечні місця і потоки між «найближчими сусідами» будуть переважати, причому на чолі з інвестиціями з Канади в США і з США до Великобританії .

Сполучені Штати, Німеччина, Великобританія і Сінгапур, ймовірно, будуть великими гравцями в транскордонної діяльності. Але якщо ціни на нафту залишаться низькими, очікується, що розміщення капіталу з нафтових країн також прискориться.

З урахуванням того, що в 2021 році можуть виникнути ще більші проблеми, інвестори з фондів прямих інвестицій, приватного капіталу та боргових фондів можуть також розглянути можливість проведення транскордонних операцій в більш віддалених регіонах.

Також експерти Knight Frank відзначають, що в умовах більш низької прибутковості інвестицій зміни валютних курсів і пільг з хеджування можуть перенаправити інвестиційні потоки на транскордонні ринки, які пропонують таку додатковий прибуток від операцій з нерухомістю.

Азіатсько-Тихоокеанський вектор

За будь-якими мірками потоки капіталу з Азії до Австралії набирають обертів – вони збільшилися до 31% навіть під час пандемії, оскільки інвестори зосереджуються на стійких ринках і активах. «Маючи стабільні довгострокові перспективи зростання, Австралія продовжить залучати значний міжнародний інтерес з боку азіатських інвесторів», – вважає глава відділу ринків Азіатсько-Тихоокеанського регіону Knight Frank Ніл Брукс.

У дослідженні також йдеться про те, що вихідні інвестиції з Сінгапуру в Австралію досягнуть $ 3,82 млрд у наступному році, що на 28% вище середнього п’ятирічного показника в $ 2,98 млрд.
І це незважаючи на те, що обсяги транзакцій з Сінгапуру до Австралії впали на 10,4% в річному вираженні – обмеження на поїздки і тривалий карантин у деяких штатах Австралії зупинили інвестиційну активність.

У зв’язку  зберігаються проблеми як на економічному, так і на соціальному фронті. Незважаючи на закриті кордони і карантин, зберігається стримуваний попит на офісні активи в Великобританії з боку деяких азіатських країн. «Ми вже бачили докази цього у вигляді продажу The Cabot на Кенері-Уорф за £ 380 млн гонконгському Link REIT – найбільшої угоди 2020 року», – заявила глава відділу зарубіжного капіталу Азіатсько-Тихоокеанського регіону Емілі Релф.

Knight Frank прогнозує відновлення потоку вихідного капіталу з Гонконгу у 2021 році.

У минулому кварталі обсяги транзакцій з Гонконгу до Великобританії виросли на 35% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
У дослідженні говориться, що сектор офісної нерухомості збереже важливу роль у розподілі глобальних інвестицій.

 

Невірно вказано URL

Залишити відгук

Ваш email не буде оприлюднено.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.