Дякуючи сервісу ЛУН, ми маємо можливість аналізувати стан первинного ринку нерухомості столиці у травні 2020 року.

Вже з середини травня, одразу з початком пом’якшення карантинних обмежень, почав оживати й ринок первинної нерухомості столиці: карколомне падіння продажів у березні та у квітні не змінило попиту, а лише відтермінувало його. На це відповідно відреагували й забудовники — середня вартість квадратного метру трошки підросла: з 25 000 грн/кв. м до 25 100 грн/кв. м. Відповідно, зі стабільністю курсу долара по відношенню до гривні — незначні коливання у межах 50 копійок — дало підґрунтя до зростання середньої ціни у доларі: з $910/кв. м до $940/кв. м.

Позитивним сигналом також можна назвати старти продажів в 3 ЖК та нові черги будівництва великих проектів. Хоча кількість проектів, де продажі ще не почалися або є можливість тільки бронювати квартири (10 ЖК), також свідчить про вичікувальну позицію деяких забудовників щодо купівельних настроїв.

Мінімальна вартість квадратного метра також зреагувала на настрої забудовників та збільшилася з 17 000 грн/кв. м до 17 500 грн/кв. м. Відповідно у доларі зростання з $620/кв. м у квітні до $660/кв. м у травні.

При цьому варто відмітити, якщо аналізувати ринок за класами житла, то ціна виросла у класі економ: з $640/кв. м до $680/кв. м. В інших класах ціни після квітневого падіння суттєво не змінилися: у класі комфорт — $790/кв. м у квітні та у травні, у класі бізнес — $1 400/кв. м, та у класі еліт — $2 530/кв. м.

Якщо порівняти вартість квадратного метра з даними минулого року, ми також бачимо зростання ціни попри всі карантини — 24 000 грн/кв. м у травні 2019 року (відповідно $910/кв. м).

СЕРЕДНЯ ЦІНА КВАДРАТНОГО МЕТРА У ТРАВНІ 2020 ПО РАЙОНАХ КИЄВА

Традиційно найдорожчі квадратні метри у Печерському районі столиці навіть подешевшали: з 1 860 доларів у квітні до 1 820 доларів у травні.

Підросла вартість у травні новобудов у Шевченківському та Голосіївському районах: на 40 доларів до $1 150/кв. м в Шевченківському та на 10 доларів до $1000/кв. м у Голосіївському. Зросла ціна на 20 доларів на кв. м у Солом’янському та Святошинському районах: $860 та $830/кв. м відповідно. Збільшилась вартість також в Оболонському районі — $790/кв. м та в Подільському — $850/кв. м.

На лівому березі, зазвичай з найнижчою середньою вартістю за кв. м, також ринок новобудов відреагував зниженням ціни у квітні та незначним зростання у травні тільки у Дарницькому районі — з $730/кв. м до $740/кв. м. Деснянський район столиці без змін — квітень та травень $710/кв. м. Та незначне продовження квітневого падіння з $810 до $780/кв. м в Дніпровському районі.

ТЕНДЕНЦІЇ РИНКУ НОВОБУДОВ ТА ПРОГНОЗИ НА ЛІТО 2020

На вічне питання «а що буде з цінами» важко відповісти однозначно: дуже багато факторів впливає на остаточну ринкову вартість. Якщо ж прослідити, що падіння вартості квадратного метра почалося ще з січня 2020 (у грудні 2019 середня вартість кв. м дорівнювала 1000 доларів), то можна казати про «справедливу» вартість саме зараз. Утримувати таку вартість забудовникам вдається ще й зменшенням кількості нових проектів (на старті продажів ціна завжди мінімальна) та зменшенням обсягів введеного в експлуатацію нового житла.

Частина потенційних покупців таки притримає рішення щодо покупки цього літа, адже вплив економічного спаду важко ігнорувати. Частина покупців переорієнтується на проекти у завершальній стадії або навіть з документами, адже про ризики недобудов новобудів не говорить лише лінивий.

Для деяких забудовників падіння продажів у березні-квітні та травні, та зменшення попиту у літній період буде мати негативні наслідки: затримки у будівництві та вимушене зниження ціни для стимулювання продажів.

Непогано будуть себе почувати проекти комплексної забудови з розвинутої інфраструктурою та озелененням території. Адже експерти відмічають зміни у пріоритетах покупців: пожильці міст відчули переваги відкритих балконів, внутрішніх дворів та доступності необхідних об’єктів інфраструктури. Такі проекти у перспективі будуть тільки зростати в ціні.

Невірно вказано URL

Залишити відгук

Ваш email не буде оприлюднено.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.