Минулий тиждень має декілька ключових характерних рис: активний зріст курсу долара, паралельно – активізація покупців нерухомості на первинному ринку та –  боротьба за життєздатність реформи містобудування.

Отже, по черзі.

$/грн 28+…що далі?

За минулий тиждень курс долара до гривні продовжив зростання, досягнувши до кінця тижня позначки 28,18 грн/$. Загальне тижневе зростання склав близько 18 копійок. Гривня знижувалася по всьому спектру ринку. Готівкова гривня просіла в ціні на 20 копійок, діставшись до відмітки в 28,20 грн/$. На міжбанку курс підійшов впритул до 28,20 грн/$. За оцінками  аналітиків фінансового ринку, долар буде зростати й надалі – протягом жовтня.

Разом з тим, експерти ринку первинної нерухомості переконані: цей фактор спровокує активність на ринку з боку потенційних інвесторів. Адже кожне подорожчання долара – це шанс для українців, які зберігають кошти у американській валюті, придбати більш вигідне житло у забудовників, котрі реалізують квадратні метри у гривні.

«КУБ» у парламенті
Експерти Асоціації «Кола українських будівельників» увійшли до складу Громадської ради з питань містобудування, архітектури, будівництва та житлової політики при Комітеті з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

Відповідне рішення було ухвалено 16 вересня на засіданні Комітету.

Зокрема, до складу Громадської ради увійшли: голова Ради Асоціації «КУБ» Юрій Кватерчук, виконавчий директор Асоціації «КУБ» Артур Гузєєв та члена правління Асоціації Тимофій Тупчик.

Коментуючи рішення Комітету, Юрій Кватерчук зазначив, що участь представників «КУБ» у роботі Громадської ради профільного парламентського Комітету є дуже важливою, адже наразі триває реформа містобудування, котра вимагає комплексних змін законодавства, яке регулює будівельну сферу.

«Нові правила будівельного ринку, які мають постати в результаті реформи ДАБІ, повинні бути своєрідним суспільним договором між громадянами, владою і забудовниками. Ми як Асоціація будівельників маємо своє бачення майбутнього законодавства та готові до конструктивного діалогу з парламентарями в рамках Громадської ради Комітету містобудування», – заявив Юрій Кватерчук.

Тимофій Тупчик також зазначив, що Асоціація «КУБ» готує цілий пакет пропозицій щодо змін до законодавства у будівельній сфері. «Це стосується і державного контролю в будівництві, і впровадження страхування будівельних ризиків, питань збереження архітектурної спадщини в історичних частинах міст, подолання корупції у сфері та багатьох інших питань. Ми як забудовники прагнемо донести до законодавців свою думку та свою позицію щодо реформи містобудування і впевнені, що Громадська рада Комітету стане одним з тих майданчиків, на яких можна буде обговорити всі наші пропозиції та знайти спільну мову», – наголосив Тимофій Тупчик.

Наші – серед кращих!

Ресурс «Мінфін» визначив забудовників, які здали найбільше житла в передмісті столиці. Перша десятка – попри кризу – за півроку побудувала декілька тисяч квартир. Цей рейтинг  став результатом роботи учасників ринку житлової нерухомості в передмісті столиці. До нього увійшли забудовники, які з січня по червень 2020 року ввели в експлуатацію хоча б один житловий об’єкт у прилеглих до Києва населених пунктах. Підстава для включення в рейтинг – наявність сертифіката або декларації Державної архітектурно-будівельної інспекції України про відповідність збудованого об’єкта проектній документації.

Головним показником для розміщення у рейтингу є кількість квадратних метрів ЖК, зданих і введених в експлуатацію в 1-2 кварталі 2020 року. Чим більша кількість квадратних метрів, тим вище місце в рейтингу.

Отже, першою стала компанія Martynov Real Estate –  один з  активних учасників Асоціації «Кола українських забудовників», котрий збудував більш, ніж половину усіх квартир передмістя: понад 3 тисячі. Також до трійки лідерів ввійшли компанії «Атлант» та Cityconsult Development.

Серед інших учасників рейтингу до першої десятки ввійшов ще один учасник Асоціації «КУБ» BD-Holdings , а також забудовники: Профгруп, ЖК Львівський маєток, Синергія, ЖК Family, SAVO Group, Укржитло-Будінвест. Сумарно загальна площа, що обліковується за забудовниками першої десятки, становить 346 532,7 тис. кв м. Кількість пропонованих квартир дорівнює 6564.

До рейтингу включено житлові комплекси, які знаходяться у київському передмісті. При цьому максимальна відстань до ЖК від центру столиці не перевищує 37 км.

Крім того, до рейтингу включено лише забудовники, які вже здавали хоча б один будинок та в їх ЖК споруджуються будинки висотою понад три поверхи.

Не розглядаються у рейтингу ЖК, що мають очевидні проблеми з документами, або ті, що спорудили перший та останній ЖК у своїй історії.

Рейтинг складено вже всьоме і презентує забудовників, які працюють із додержанням вимог чинного законодавства. Всі вони мають сертифікат або декларацію Державної архітектурно-будівельної інспекції України.

Капітальні інвестиції у нерухомість скоротились. Державна статистика

Капітальні інвестиції у нерухомість скоротились. Державна статистика

Покупці приготувались

За інформацією Генерального директора АН «Благовіст» у  столиці Олени Бібеєрової, протягом серпня 2020 року обсяг  інвестицій в нерухомість Києва склав еквівалент 36 млн дол. США, що на 33% більше, ніж в липні 2020 року.

«Серпень був дуже активним на ринку нерухомості, ми спостерігаємо третій місяць поспіль впевнене зростання кількості угод. Найбільший інтерес спостерігається на квартири вартістю 50-100 тис. дол. у нових будинках. Купують також будинки і об’єкти нежитлового фонду у всіх цінових сегментах. Ціни при цьому стабільні», – констатує Олена Бібєрова.

За оцінками експертів ринку, підвищена активність покупців первинної нерухомості збережеться ще біля двох місяців – аж поки більшість українців, що поставили собі за мету вирішити житлове питання цьогоріч, не закриють цю проблему. Звісно, за умов, що курс американської валюти не впаде, а – навпроти —  демонструватиме оптимістичний підйом. Адже бвльшість птенційних інвесторів житла зберігає заощадження у доларах.

 

Невірно вказано URL

Залишити відгук

Ваш email не буде оприлюднено.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.