В Берліні у лютому 2020 року влада ввела так званий Mietendeckel – межа орендної плати, щоб не дати Берліну піти по шляху таких міст, як Лондон і Нью-Йорк, де власники заробляють величезні суми грошей на орендарях. Уряд заявив, що заморозка була спрямована на те, щоб дати орендарям «перепочинок», в той час як Берлін прагне наростити обсяги будівництва,  до 20 000 нових будинків в рік, що має більш ніж в чотири рази перевищити рівень 2010 року, повідомляє propertytimes.

Незважаючи на те, що деякі наймачі дійсно почали платити менше, квартиру під оренду стало знайти набагато важче. Як пише Bloomberg з посиланням на провідну онлайн-платформу з нерухомості в Німеччині ImmoScout24, у вересні 2020 роки кількість житлових одиниць, доступних для оренди в Берліні, скоротилося на 42% в порівнянні з роком раніше. А число об’єктів, побудованих до 2014 року, які постраждали від нового законодавства, впало на 59%.

«Люди можуть звинувачувати коронавірус. Але я абсолютно впевнений, що ефект, який ми спостерігаємо в Берліні, пов’язаний з новим законодавством», — заявляє аналітик з нерухомості Німецького економічного інституту в Кельні Крістіан Оберст.

Однак закон, який зараз оскаржується в федеральному суді і ризикує бути скасованим у 2021 році, налякав орендодавців. Деякі з них продають квартири, а не здають їх за зниженими цінами. За даними ImmoScout, у вересні кількість виставлених на продаж одиниць житла в німецькій столиці зросла на 13% в порівнянні з минулим роком, а число таких будинків, побудованих до 2014 року — на 23%.

Ті, хто не може собі дозволити купувати чи не хоче купувати, часто стикається з обтяжливими контрактами або угодами на сірому ринку. Щоб уникнути втрати доходу, багато домовласників почали вимагати від орендарів підписувати договори оренди з двома різними цінами: одна буде діяти, якщо заморожування орендної плати продовжиться, а інша, більш висока цифра, буде застосовуватися заднім числом, якщо закон буде визнаний неконституційним.

Залишити відгук

Ваш email не буде оприлюднено.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.