Дотримання вимог щодо відсотка забудови важливе для забезпечення комфортних умов життя та безпеки людей, нагадує ресурс 3м2.  Про частку забудови на земельній ділянці для різних будинків розповів на своїїй сторінці у Фейсбук заступник директора Департаменту містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації, начальник управління адміністративних послуг Юрій Тацій.

«Відсоток житлової забудови на ділянці – який він і для чого потрібен?
Кожен з нас хоче жити у комфортних умовах: мати гарний вид з вікна, зону відпочинку біля будинку та місце, де можна припаркувати авто. Щоб забезпечити такі умови для людей, до забудовника застосовується норма щодо відсотку забудови ділянки», – пояснив Юрій Тацій.

Відсоток забудови регулюється державними будівельними нормами і залежить від поверховості запланованої будівлі.

«Згідно з ДБН «Планування та забудова міста» для житлових будинків передбачені певні вимоги щодо відсотку території, який займає фундамент будівлі. Решта території призначається для благоустрою.

Відсоток для будівлі розраховується відносно її поверховості:
для будинків від 1 до 3 поверхів відсоток забудови складає 50%;
для будинків від 4 до 5 поверхів – 45%;
для будинків від 6 до 8 поверхів – 40%;
для будинків від 9 до 10 поверхів – 35%;
для всіх будинків, вищих 11 поверхів – 30%», – написав Юрій Тацій.

Наразі далеко не всі забудовники виконують цю вимогу, що відображається на якості збудованого житла і перешкоджає самим замовникам будівництва.

«На жаль, не всі забудовники виконують ці умови і ми стикаємось із ситуацією, коли з вікна видно бетонну стіну сусіднього будинку.

Сподіваюсь, що колись замовники будівництва все ж зрозуміють, що через недотримання норм можуть постраждати і вони самі, втрачаючи клієнтів, які натомість обирають більш комфортне житло. А архітектори, які проектують будівництва з порушенням правил, будуть втрачати своїх замовників», – зазначив Юрій Тацій.

 

Невірно вказано URL

Залишити відгук

Ваш email не буде оприлюднено.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.