Швейцарський банк UBS назвав міста, де ризик утворення «бульбашки» на ринку нерухомості особливо великий. Про це повідомляється в щорічному дослідженні UBS Global Real Estate Index, передає minfin.

Міста з найбільшим ризиком:

1. Мюнхен

Показник 2020 року: 2,35
Показник 2019 року: 2,01
Мюнхен очолює рейтинг другий рік поспіль. За останнє десятиліття реальні ціни на житло тут збільшувалися більш ніж на 8% щорічно, що є найшвидшим темпом серед усіх аналізованих міст. Бум пов’язаний з добре диверсифікованою і зростаючою економікою, а також з привабливими умовами фінансування.

2. Франкфурт

Показник 2020 року: 2,26
Показник 2019 року: 1,71
Середньостроковий прогноз залишається змішаним. Місто стало практично недоступним для власних жителів, що зробило життя в передмісті привабливою альтернативою. Стійкі і прості правила банківського фінансування є необхідною умовою для майбутньої стабільності цін на житло.

3. Торонто

Показник 2020 року: 1,96
Показник 2019 року: 1,86
Ціни на житло тут подвоїлися за останні 10 років. Житловий бум тимчасово заспокоївся в 2018 році, коли іпотечні кредити подорожчали, а місцева влада запровадила обмежувальні заходи, включаючи податок для іноземних покупців і контроль над орендою. Проте, підстьобнуті хорошими умовами фінансування, ціни підскочили майже на 6% за останні чотири квартали. Значно зріс попит на приватні будинки.

4. Гонконг

Показник 2020 року: 1,79
Показник 2019 року: 1,84
В цілому ціни на житло тут будуть варіюватися від стабільних до зростаючих, із середнім однозначним приростом цифр до кінця червня 2021 року. Ринок мас-маркету залишиться більш волатильним через сплеск безробіття. Елітний сегмент буде відчувати себе впевнено завдяки обмеженій пропозиції і здатності бізнесу витягти для себе користь з скорочення економіки.

5. Париж

Показник 2020 року: 1,68
Показник 2019 року: 1,54
Реальні ціни збільшилися на 6% за останній рік і зараз майже на 30% перевищують рівень 2015 року, коли почалося відновлення ринку. Падіння процентних ставок і іноземний попит в елітному сегменті посилили подорожчання нерухомості. У той час, як привабливість міста і дефіцит житла підтримують зростання цін, зменшення населення становить ризик цінової стабільності.

6. Амстердам

Показник 2020 року: 1,52
Показник 2019 року: 1,61
Прості умови банківського фінансування, сильна економіка і високий попит на покупку житла з метою здачі в оренду зміцнили ринок житла з 2013-го по 2018 рік. Запас житла не встигає за зростаючим попитом, тому рівень цін збільшувався величезними темпами – більш ніж на 10% щорічно. Незважаючи на пристойний зростання доходів населення, доступність житла скоротилася. До того ж банки недавно посилили стандарти іпотечного кредитування, що має обмежити подальше зростання цін на житло.

7. Цюріх

Показник 2020 року: 1,51
Показник 2019 року: 1,54
Хоча присутній надлишковий попит на житло, що в підсумку підтримає ціни в короткостроковій перспективі, негативні наслідки рецесії до сих пір не проявили себе. Готовність потенційних покупців житла платити, швидше за все, буде стагнувати в найближчі кілька кварталів. Якщо ж економічна криза затягнеться, високі ціни на ринку вторинного житла Швейцарії в результаті стануть нестійкими.

Міста зі справедливими цінами:

Ними в 2020 році виявилися Бостон, Сінгапур, Мадрид, Варшава, Мілан і Дубай.

Українська столиця не увійшла в ТОП-20 за жодним з критеріїв.

Як розраховували рейтинг:

Банк розглядає п’ять факторів: ціна нерухомості до доходів від неї і ціна нерухомості до вартості її оренди, зміни в співвідношенні іпотеки до ВВП і будівництва до ВВП, а також відносний показник вартості нерухомості міста в порівнянні з ціною по країні. У розумінні банку будь-яке місто, показник якого вище 1,5 за цим індексом, розглядається як схильний до ризику виникнення «бульбашки».

Що таке «бульбашка»?

Цінові бульбашки, на думку UBS, є регулярно повторюваним явищем на ринках нерухомості. Термін «бульбашка» відноситься до суттєвої і стійкої неправильної оцінки активу, існування якої неможливо довести, якщо він не лопне. UBS Global Real Estate Bubble Index вимірює ризик «бульбашки»на ринку нерухомості на основі таких моделей.

Карта з дослідженням UBS

Карта з дослідженням UBS

Невірно вказано URL

Залишити відгук

Ваш email не буде оприлюднено.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.