Як би ми не раділи повальній цифровізації, яка впевнено крокує по країні й проникає в усі сфери життєдіяльності, це новітнє явище має, тим не менш, достатньо проблемну побічну дію: дає додаткові можливості рейдерам. Отже, якими б не були захищеними реєстри, ризик втручання до їх роботи з боку злочинців все ще залишається. Щороку в Україні відбувається біля 400 рейдерських захоплень. Серед жертв – у тому числі й пересічні громадяни, власники житла.

Міністерство юстиції України порадило використовувати всі можливі запобіжники для уникнення рейдерського захоплення вашого майна, передає ресурс Finance.ua з посиланням на Мінюст.

Об’єкт нерухомості має бути внесений до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Адже трапляються випадки, коли громадяни, маючи лише паперове свідоцтво про приватизацію майна з реєстрацією БТІ (яке, до речі, є абсолютно легітимним), не звертаються за реєстрацією у реєстрі. Як правило, тут йдеться не про рейдерство в державних реєстрах, а про шахрайські дії, передусім – про підробку документів.

Вносити відповідні дані до державних реєстрів сьогодні можуть державні або приватні нотаріуси, а також державні реєстратори.

Крім того, радять скористатися сервісом «SMS-маяк» через «Онлайн будинок юстиції» для моніторингу та своєчасного реагування на можливі порушення.

У разі будь-яких дій з майном вам одразу надійде сповіщення.

В цьому випадку терміново звертайтеся до державного реєстратора із заявою про заборону їх вчинення та документами, що підтверджують ваше право власності на об’єкт.

Зупинити будь-які реєстраційні дії можна двома способами:

  • на підставі рішення суду про заборону вчинення реєстраційних дій, що набрало законної сили;
  • на підставі заяви власника об’єкта нерухомого майна про заборону вчинення реєстраційних дій щодо власного об’єкта нерухомого майна.

У заяві необхідно викласти всі деталі вашої справи.

Строк заборони проведення реєстраційних дій у випадку подання такої заяви становить 15 днів.

Судове рішення може бути альтернативою заяві. Проте, зважаючи, що для винесення рішення по справі часто треба чекати кілька місяців, радимо реагувати оперативно та звертатися із заявою. Повторно таку заяву можна подати через 5 днів від моменту поновлення реєстраційних дій.

 

Якщо ж уникнути правопорушення все ж не вдалося – потрібно звертатися зі скаргою до Колегії з розгляду скарг у сфері державної реєстрації, яка розглядає скаргу *протягом 30 днів, що дозволяє набагато швидше, ніж у судовому порядку, відновити справедливість та скасувати злочинні реєстраційні дії.

Нагадаємо, у січні 2019 року Верховна Рада України ухвалила в цілому проект закону №085 про протидію рейдерству. Закон передбачає захист майнових прав власників та користувачів земельних ділянок, запобігання протиправного поглинання та захоплення підприємств в аграрному секторі економіки.

Раніше повідомлялось, що треба робити в разі незаконних дій щодо нерухомості або бізнесу:

  • Подати скаргу в «Антирейдерську» комісію Мін’юсту в електронній формі через Портал igov. Комісія перевіряє її оформлення у 5-денний строк; комісія розглядає по суті, формує висновок.
  • Надіслати повідомлення про незаконну реєстрацію правоохоронним органам.

 

Залишити відгук

Ваш email не буде оприлюднено.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.