У п’яти- та дев’ятиповерхових будинках типових серій, що відносяться до застарілого та аварійного житлового фонду, сьогодні проживають сотні тисяч українських сімей, пише budportal.

Як повідомила член робочої групи «Свобода, юстиція, права людини» платформи Асамблея Україна-ЄС Ліліт Хачатрян, оскільки це житло з кожним роком стає все більш непридатним для проживання, то замовчування цієї проблеми з боку чиновників може в подальшому призвести до незворотних наслідків.

«Станом на 1 серпня 2020 року частка квартир (близько 72%) в житлових будинках, уже приватизовані мешканцями, а решта квартир все ще продовжує перебувати в комунальній власності. Для поновлення старого житлового фонду в міністерстві розвитку громад і територій України вже сьогодні повинні починати думати над створенням механізмів відселення людей і нової нормативної бази для порядку надання цим людям житла», – зазначила вона.

І підкреслила серйозність проблеми, акцентувавши увагу на тому, що в сумі застарілий і аварійний житловий фонд в Україні вже складає 5 млн 240 тис кв м.

«Це становить більше половини наших нинішніх річних обсягів будівництва. Одним з рішень цього питання можуть стати практично готові до здачі в експлуатацію багатоповерхівки, які роками простоюють. Їх залізобетонні та цегляні конструкції піддаються атмосферному впливу і поступово приходять в непридатний стан. Сім’ї, які вклали в ці недобудовані будівлі гроші, також повинні мати можливість туди заселитися », – уточнила експерт.

Вона також запропонувала для чиновникам мінрегіону механізм вирішення даної проблеми. Він полягає в створенні реєстру недобудованого і старого житла в усіх областях України.

«Тисячі заморожених новобудов по всій Україні мають готовність до здачі в експлуатацію від 25% до 95%. Ось вам готова відповідь на питання, куди можна переселяти людей, які проживають у застарілому житлі. При бажанні місцевих органів влади і повноваженнях, які зараз передаються на місця, вирішення проблем старого житлового фонду, незавершеного будівництва і ошуканих вкладників стають цілком реальними», – уточнила спікер.

Експерт додала, що в Україні є маса недобудованих об’єктів, і з кожним роком все зростає число обдурених забудовниками інвесторів.

Невірно вказано URL

Залишити відгук

Ваш email не буде оприлюднено.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.