Кабінет міністрів України визначив порядок звільнення від сплати пенсійного збору громадян, які купують житло вперше або перебувають у черзі на отримання житла. Про це Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль сказав під час засідання Уряду . Про подробиці законопроекту розповів юрист Юрій Брикайло.

Згідно з пояснювальною запискою до проєкту постанови, актом пропонується внести зміни до «Про затвердження Порядку сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій», затвердженому постановою КМУ №1740 від 03.11.1998 року, передає ресурс 3м2.

Зокрема, пропонується встановити механізм реалізації положення щодо звільнення осіб, які придбавають житло вперше, від сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з операції купівлі нерухомого майна, передбачивши підтвердження факту придбання нерухомого майна вперше інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Також пропонується забезпечити право осіб, які перебувають у черзі на отримання житла, на звільнення від сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з операції купівлі нерухомого майна за умови підтвердження документом, виданим органом, до компетенції якого належить ведення обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов.

Окрім того – пропонується надати можливість суб’єктам звітування стосовно нарахування та сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій подавати звіти у вигляді електронного документа та передбачити можливість виправлення помилок нотаріусів у поданих ними звітах про укладені договори купівлі-продажу нерухомого майна та сплату збору на обов’язкове державне пенсійне страхування за попередні періоди.

Нагадаємо, раніше українці, які купували житло вперше, могли повернути пенсійний збір лише через суд.

Невірно вказано URL

Залишити відгук

Ваш email не буде оприлюднено.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.